محل تبلیغات شما

هر یه خونه ی کلنگی ای که خراب میشه و جاش آپارتمان های بلند سبز میشه، به همون نسبت بارقه های امید و روشنایی در قلبم خاموش میشه

وقتی با صدای مهیب شکستن شیشه از خواب پریدم، سریعا مغزم لود کرد که بالاخره همون روز ناراحت کننده رسیده! بلند شدم و از پشت پنجره نگاه کردم. دو تا کارگر افتاده بودن به جون خونه ی همسایه و تخریب میکردن. خونه ای که هر محرم محل رفت و آمد ملائکه میشد و ستاره ای برای آسمونیا! حیف از این همسایه ی خوب! حیف از این خونه ی بابرکت! 

خبر فروش خونه اش رو توی تابستون گذشته شنیدیم. فکر میکنین چرا باید یه خانواده ی بسیار محترم و آبرومند که نزدیک به ۳۰ سال در محله ی بسیار خوبی زندگی میکردن باید خونه اش رو بفروشه و به زندگی توی یه آپارتمان فسقلی در محله ای پایین تر رضایت بده؟! بنظرتون چرا یه زن و مردی که دیگه کم کم پا به سن گذاشتن و باید آخر عمری در آرامش زندگی کنن، محیط امن و آشنای خودشون رو ترک میکنن و وارد استرس ناشناخته ها میشن؟! آیا این تغییر وضعیت ناراحت کننده و استرس بار حق اونهاست؟!!

دلم برای مردمم میسوزه. دلم برای همه ی اونایی که خونه هاشون رو ، ریشه هاشون رو دارن میسوزنن تا سرمایه ی یه عمر خودشون رو توشه ی زندگی فرزندان شون بکنن وگرنه اونا هیچ جوره دیگه نمیتونن خونه دار بشن!

دلم میسوزه برای مردمم. مردمی که نه تنها خونه ندارن_و با این وضع تا ابد هم نخواهند داشت!!!_ بلکه نون برای خوردن هم ندارن! اگه مریض بشن باید تحمل کنن و بمیرن چون پول درمان و دکتر و دارو ندارن.

اصن موندم که دلم واسه چی بسوزه دیگه!.

وضعیت تاسف باری شده!.

همسابه خوبمون آقای "م" هم رفت و خونه ی باصفا و بابرکتش رو با خاک یکسان کردن. هر روز که با سرو صدای مته و دستگاه فرز و گمب گمب کردن کارگرها اعصابم خورد میشه، فکر میکنم که چطور "بدی ،بدی میاره"! مثل یه زنجیره! از سطح کلان شروع به بدی کردن؛و در این سطح خرد داره درو میشه . و ادامه داره.

پ.ن:

یه همسایه ی دیگه، اقای "س" هم بخاطر خونه دار شدن بچه هاش قصد به تاراج گذاشتن خونه اش رو کرده! 

ای الهی که بسوزه این همه ظلم!

حالم خوب نیست. دنیا داره تنگ تر و تنگ تر میشه. خفه کننده تر. زشت تر. کثیف تر. چرک تر.

دلم میخواد پرت بشم به دورافتاده ترین جنگل های انبوه  کره زمین. برم توی طبیعت و دیگه چشمم به هیچ ساختمون بلندی که آسمون رو با ظلم خفه کرده نیفته.!

ای الهی که خراب بشه پایه های ستم!.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها